יום חמישי, 21 בפברואר 2013

סדנה תות שדה Strawberry


חומרים:
24 רוקאי 11 - 6 צבע אדום, 6 צבע ירוק, 12 צבע שחור
13 סברובסקי  3 מ"מ light siam  (סברובסקי 3)
12 סברובסקי 4 מ"מ light siam (סברובסקי 4 אדום)
13 סברובסקי 4 מ"מ fine green (סברובסקי 4 ירוק)
חוט ניילון 0.2
1 מוט, 1 תליון
כלי עבודה:
פליירים - side cutter ,flat nose, round nose
מחט Pony  גודל 11 (אופציונלי להקלה על ההשחלה)

טכניקה: raw מעגלי

שלבי ההכנה:


1. משחילים 6 רוקאי בצבע אדום ומצליבים בחרוז האחרון לעיגול. מביאים את העיגול למרכז החוט עוברים עם אחד מהקצוות בהיקף החרוזים לחיזוק ויוצאים בחרוז שממנו התחלנו.


2. משחילים על חוט אחד 3 סברובסקי 3 ומצליבים עם החוט השני בחרוז השלישי.

 

3. מותחים את החוט ומייצבים את הסברובסקי מעל הרוקאי.
משלב זה והלאה תהליך העבודה שיטתי: בחוט העליון (יוצא מהסברובסקי כלפי מעלה) משחילים את החרוזים ועם החוט התחתון (יוצא מהסברובסקי כלפי מטה) מתקדמים
נכנסים עם החוט התחתון לרוקאי הבא שבשורה הקודמת. 
4. משחילים בחוט העליון 2 סברובסקי 3, מצליבים עם החוט השני בסברובסקי השני שהשחלנו,
ונכנסים עם החוט התחתון לרוקאי הבא שבשורה הקודמת.

5. חוזרים 3 פעמים על שלב 4. במהלך האחרון של השורה (נותרו 2 סברובסקי 3), נכנסים עם החוט התחתון לרוקאי האחרון של השורה הקודמת ולסברובסקי הראשון שהשחלנו בשורה זו (מסומנים בנקודות שחורות). משחילים על אחד החוטים (לא משנה על איזה מהם) 1סברובסקי 3 ומצליבים בחוט השני.
6. מותחים את החוט ומקבלים מבנה קעור. משחילים בחוט עליון (שמאלי בתמונה) 3 סברובסקי 4 אדום ומצליבים עם החוט השני בסברובסקי השלישי שהשחלנו.
7. נכנסים עם החוט התחתון לסברובסקי 3 הבא שבשורה הקודמת, משחילים בחוט העליון 2 סברובסקי 4 אדום,מצליבים עם החוט השני בסברובסקי השני שהשחלנו ונכנסים עם החוט התחתון בסברובסקי 3 הבא שבשורה הקודמת

8.  חוזרים 3 פעמים על שלב 7. במהלך האחרון של השורה (נותר סברובסקי 4 אדום אחד) נכנסים עם החוט התחתון לסברובסקי 3 הבא בשורה הקודמת ולסברובסקי 4 אדום הראשון שהשחלנו בשורה זו,
משחילים על אחד החוטים סברובסקי 4 אדום, מצליבים עם החוט השני מותחים ומייצבים.
9. משחילים בחוט העליון (שמאלי בתמונה) סברובסקי 4 ירוק, רוקאי ירוק, סברובסקי 4 ירוק ומצליבים עם החוט השני בסברובסקי השני שהשחלנו.  נכנסים עם החוט התחתון לסברובסקי 4 אדום שבשורה הקודמת (מסומן בנקודה שחורה).
    

10. משחילים בחוט העליון רוקאי ירוק וסברובסקי 4 ירוק ומצליבים עם החוט השני בסברובסקי 4 ירוק. נכנסים עם החוט התחתון בסברובסקי 4 אדום הבא שבשורה הקודמת (מסומן בנקודה שחורה).11.  חוזרים 3 פעמים על שלב 10. במהלך האחרון של השורה (נותרו רוקאי ירוק וסברובסקי 4 ירוק) נכנסים עם החוט התחתון לסברובסקי 4 אדום בשורה הקודמת (מסומן בנקודה שחורה) ולסברובסקי 4 ירוק הראשון שהשחלנו בשורה זו (מסומן בנקודה שחורה).משחילים על אחד החוטים רוקאי ירוק ונכנסים לסברובסקי 4 ירוק קודם. נכנסים לסברובסקי 4 אדום, לסברובסקי 4 ירוק ולרוקאי ירוק שהשחלנו בשלב זה(מסומנים בנקודות שחורות).משחילים את החוט ב 6 רוקאי שהשחלנו בשלבים 10, 11 ומהדקים ב-2 סבובים.
מבט מלמעלה:
   
12. משחילים את החוט הקצר בין החרוזים הלוך וחזור וגוזרים את השארית. ממשיכים לעבוד בחוט הנותר. נכנסים לסברובסקי 4 ירוק, מלמעלה כלפי מטה, משחילים רוקאי שחור ונכנסים לסברובסקי 4 אדום, משחילים רוקאי שחור ונכנסים לסברובסקי 3 אדום.
 
נכנסים לרוקאי אדום, לסברובסקי 3 אדום שמעליו,משחילים רוקאי שחור ונכנסים לסברובסקי 4 אדום. משחילים רוקאי שחור ונכנסים לסברובסקי 4 ירוק,


לרוקאי ירוק ולסברובסקי 4 ירוק הבא (מסומנים בנקודות שחורות).
 

ממשיכים באותו אופן בכל ההיקף. משחילים את החוט בין החרוזים הלוך וחזור לחיזוק וגוזרים את השארית.

רגע לפני סיום...
על מוט משחילים סברובסקי 3 אדום, נכנסים לתות מחלקו התחתון כלפי מעלה, משחילים סברובסקי 4 ירוק, יוצרים לולאה ומחברים את התליון.


הסדנה מוצגת להנאת גולשים/ות, שעולם החרוזים קרוב לליבם/ן, ולשימוש אישי.
למעבירים הלאה - אודה אם היא תלווה בקרדיט, עם קישור מתאים לבלוג זה.

אין לעשות בחומרים אלה שימוש מסחרי. תודה. 

4 תגובות:

  1. סדנא נהדרת ברורה וקלה, תודה רבה! בזכותך לבת שלי שמתחפשת לנסיכת התותים יש שרשרת תות סברובסקי יפיפה הפתעה לבוקר פורים:)

    השבמחק
  2. Köszönet érte, régen vágytam a mintára!

    השבמחק