יום שלישי, 16 באפריל 2013

סדנה - Rainbow

חומרים
ל-1 סליידר:
35 סברובסקי 3
רוקאי 15
45 ס"מ חוט ניילון 0.20
לקולר
רצועת עור ברוחב 0.5 ס"מ
2 סופיות
2 חוליות 
סוגר מגנט


שלבי ההכנה: 
1. יוצרים יחידת עבודה בסיסית מ-4 סברובסקי 4.


1. יוצרים רצועה באורך 6 יחידות וברוחב 2 שורות (הוראות בקישור למעלה).


2. חיבור הקצוות ליצירת סליידר:
משחילים 1 סברובסקי בכל חוט ונכנסים בהצלבה לסברובסקי בולט, המקביל לזה שממנו יצאנו, בקצה השני מסומן בנקודה צהובה). מותחים את החוטים וסוגרים למבנה עגול (בתמונה שמאלית - נקודה ורודה - חרוז ממנו יצאנו, נקודה צהובה חרוז אליו נכנסנו בהצלבה, נקודות כתומות שני חרוזים צידיים שהשחלנו).


נכנסים עם החוט הפנימי לסברובסקי צידי שמאלי של היחידה המחברת משלב 2 (מסומן בנקודה כתומה) ולסברובסקי עליון של היחידה הבאה, שאיתה נשלים את הסגירה (מסומן בנקודה אדומה).משחילים 1 סברובסקי (מסומן בנקודה תכלת) נכנסים לסברובסקי תחתון (מסומן בנקודה סגולה), נכנסים לסברובסקי צידי ימני שממנו התחלנו במהלך קודם (מסומן בנקודה כתומה).


המשך העבודה בחוט אחד. משחילים את החוט הקצר מבין השניים בין החרוזים לחיזוק וגוזרים את יתרת החוט. הסליידר צריך לחבוק את הרצועה באופן הדוק.


3. כיסוי המירווחים (3 שורות):
מניחים את הסליידר כשהפתחים פונים לצדדים. יוצאים עם החוט מסברובסקי ניצב (מסומן בעיגול) משחילים רוקאי 15 ונכנסים לסברובסקי הניצב הבא. מותחים את החוט כך שהרוקאי נכנס בין שני הסברובסקי, ממשיכים למלא את כל המירווחים בכל ההיקף.בדוגמה החוט הארוך נמצא במרכז וממנו אני ממשיכה למלא את המירווחים בשורת הצד. במקרים אחרים יתכן שהחוט הארוך ימצא קרוב לשורה הצדדית ובהתאם לכך ממשיכים בעבודה.
עוברים לשורה השניה, מכסים את המירווחים בכל ההיקף וממשיכים לשורה השלישית.
משחילים את החוט בין החרוזים לחיזוק וגוזרים את יתרת החוט. הסליידר מושלם.


מכינים 10 יחידות בצבעים שונים.

 צבעי הסליידרים: vitrail medium ,metallic blue ab2 ,blue zircon ab2 ,topaz ab2, pacific opal ab, siam ab2, light siam ab2, peridot ab2, golden shadow ab2, tanzanite ab2
תודה לשוהם על light siam ab2

משחילים את הסליידרים על רצועת העור במירווחים שווים. הם חובקים את הרצועה באופן הדוק וצריך להניע אותם בעדינות. חיכוך גס של הסברובסקי את שטח הפנים של העור פוגם במירקם החלק שלו ויוצר סימנים.

מחברים בשני הצדדים את הסופיות, החוליות והסוגר.
אורך מומלץ בין chocker ל Princess.
הRainbow שלי באורך 42 ס"מ, כולל הסוגר.

הסדנה מוצגת להנאת גולשים/ות, שעולם החרוזים קרוב לליבם/ן, ולשימוש אישי.
למעבירים הלאה - אודה אם היא תלווה בקרדיט, עם קישור מתאים לבלוג זה.

אין לעשות בחומרים אלה שימוש מסחרי. תודה.

4 תגובות: