יום רביעי, 2 באפריל 2014

לכבוד הסוגר

בעיצוב מקורי הסוגר מגובש ברעיון המקורי של העיצוב, או לא.
כשמבצעים עיצוב של אחרים, הבחירה נעשית עבורנו על ידי המעצב, או לא.
בחירת הסוגר יכולה להיות מלווה בכאב ראש לא קטן, במיוחד בעיצובים בעלי מבנה מיוחד או גודל/רוחב לא שגרתיים.
לא אחת, פתרון נפלא הוא יצירת סוגר מחרוזים, אולם לא תמיד הוא מתאים.
במקרה של Dramatic SuperDuo Bracelet (עיצוב מקורי של סמדר גרוסמן) היה ברור שאין יותר מתאים מהסוגר שעליו חשבתי, הוא גם נבחר על ידי המעצבת. תיאורטית גם סוגר slide יכול להתאים, אולם הוא לא נלקח בחשבון מן ההתחלה.

לא תיארתי לעצמי כי יהיה קושי כה גדול לעבור משלב הרעיון לשלב המעשה. תקופה ארוכה חיפשנו את הסוגר הרעיוני שבסופו של דבר נגנז. 

הדבר הנכון ביותר לעשות היה להגיע למשולש התל אביבי. מן הסתם, ירושלים לא התברכה בשפע. באופן טבעי התחלנו בביקור בחנות "אבגד" ברחוב החשמל 3. ל"אבגד" יש מפעל לייצור יציקות מתכת והסוגר מיוצר במפעל שלהם. הוא מצוי בשלושה צבעים - זהב, ברונזה צהובה, ברונזה אדומה. בחנות אמרו כי הם חדלו לייצר אותו ונותרו פריטים בודדים בצבע זהב שאינם מתאימים לנו (אותם פריטים מצאנו בסניף בירושלים ורק עתה הבנו מדוע ההזמנה שלנו מחודש ינואר נתקעה אי שם בדרך מהסניף התל אביבי לסניף הירושלמי). אצל ליברין, החשמל 1, מצאנו סוגרים לא רעים במחירים שווים לכל כיס. קנינו, אבל לא לצמיד הזה.

ברחוב דרך יפו הסמוך מצויות חנויות למלאכת יד. ב-IMP אימפריאל מטל בע"מ (דרך יפו 45) מצאנו יצור מקומי ויבוא מחו"ל. האחרונים מלווים, לעיתים קרובות, בהתלבטות אם כדאי להשקיע עשרות שקלים בפריט שבסופו של דבר יהיה "רואה ואינו נראה". מחירו המלא של סוגר קופסה 1X3 ס"מ: 57 ש"ח - 39.90 ש"ח לאחר הנחה של 30 אחוז. מחיריה של התוצרת המקומית - IMP collection, מגיעים לכדי חמישית המחיר, אלא שלא תמיד איכותה גבוהה. הבעיה הרווחת בסוגרי קופסה היא החיכוך של שני חלקי הסוגר במקום החיבור, שמקשה על הסגירה והפתיחה. מטעמים כלכליים, התפשרנו על IMP collection - חמישה סוגרים מקומיים במחיר סוגר חו"ל אחד. IMP אימפריאל מטל בע"מ.
(כמובן שאפשר לבצע רכישה באינטרנט, אולם זה מגוחך כשגובה דמי המשלוח עולה על מחיר המוצר).

למרות שהסוגר אינו מכסה את כל הצד, הוא "יושב" עליו טוב.
מתחרטת שלא קניתי גם שני חו"לים. בפעם הבאה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה