יום רביעי, 11 בפברואר 2015

מתנת יום הולדת

ספירלה שרוך (Spiral Rope) היא אחת מהטכניקות הראשונות שלמדתי. למדתי גם כי ניגודי צבע מדגישים את הדוגמה המפותלת שלה.
שילוב קוביות בספירלה משדרג אותה ואם לא שומרים על עקרון ניגודיות הצבע הדבר אינו פוגם בתוצאה. השתמשתי ברוקאי 11 Toho90 ובקוביות 3 מ"מ Toho Matte Black. מצאתי בחנות חבילה של קוביות בגווני סגול, כחול, ירוק, ברונזה. לא ידוע לי קוד הצבע מכיוון שהם לא מקפידים לציין אותו על האריזה, כפי שנהוג. בטבלת הצבעים באתר הבית של Toho המוצגים קטנים ולא ברורים. גם הטבלאות של Myuki לא ברורות לגמרי. לא מצאתי את קוד הצבע .
התמונות צולמו בגודל M1 במקום Vega. שמתי לב לשינוי בהגדרת גודל התמונה רק לאחר הצילום. השינוי בהגדרת הגודל, כמו גם בהגדרות החשיפה וה-ISO, משפיעה על איכות התמונה.

איך עושים?
התהליך דומה לטכניקה הבסיסית, עם סוויץ' קל:
1. משחילים  4 רוקאי 11 ו...הסוויץ' כאן -  2 רוקאי 11, 1 קוביה 3 מ"מ, 2 רוקאי 11, נכנסים ל-4 רוקאי 11 שהשחלנו בתחילת השלב וסוגרים לעיגול.

2. משחילים 3 רוקאי 11, 1 קוביה, 2 רוקאי 11, נכנסים ל-3 רוקאי 11 בשדרה המרכזית של השלב הקודם (מלמטה כלפי מעלה -כיוון החץ בתמונה) ולרוקאי ראשון שהשחלנו בשלב זה (סה"כ 4 רוקאי).

3. חוזרים על שלב 2 עד לאורך הרצוי.

השימוש בגוונים שונים מקל על האבחנה בין חרוזי השדרה המרכזית לבין חרוזי המעטפת. כשמשתמשים בחרוזים בעלי צבע זהה, אחרי מספר צעדים מצליחים להתגבר על הקושי.

ניגודיות בגוונים מופיעה בספירלת קוביות אחרת.
הצבעים:  רוקאי Toho83 - 11, קוביות 3 מ"מ- Myuki Matte Met Kehaki Iris

Toho Sample Cards
Myuki Sample Cards

מזל טוב לרחל!

2 תגובות:

  1. ספירלה מדהימה ביופיה, וההסברים מעולים!
    תודה,אורה!

    השבמחק